Państwo Agnieszka i Łukasz Kossakowscy

Czy można powiedzieć, że mleczarstwo to w Państwa rodzinie prawdziwa pasja (a może jest to jedynie praca)? 

Nie wiemy, czy określenie „pasja” nie jest określeniem na wyrost, ale lubimy to robić. Praca w gospodarstwie i bycie producentami mleka przynosi nam satysfakcję.

Produkcja mleka wymaga niemal nieustannego zaangażowania: obowiązki spełniać trzeba 7 dniw tygodniu przez okrągły rok. Czy mimo to możecie Państwo pozwolić sobie na dłuższy odpoczynek,a może udaje się znaleźć także czas na pasje, jeśli tak, to jakie? 

Nie inaczej, prowadzenie gospodarstwa rolnego to coś, czemu trzeba poświecić się całkowicie. Jednak dbamy też o to, by mieć odskocznię od codziennych obowiązkówi móc udać się nawet na krótki odpoczynek. Zazwyczaj jest to jednodniowy wypad, który jednak pozwala nam się zrelaksować i nabrać sił do działania.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – jakich potraw nie może zabraknąć na Państwa świątecznym stole? Może któreś z nich są charakterystyczne dla Państwa regionu? 

Tak to prawda, święta zbliżają się coraz większymi krokami. W naszej rodzinie spędzamy je bardzo tradycyjnie. Na stole jest zawsze 12 potraw, nie może zabraknąć pierogów oraz kapusty z grzybami. Czekamy już na ten magiczny czas. 

Za co najbardziej lubią Państwo te święta i jakie cele związane z gospodarstwem mają Państwo na nadchodzący rok? A może zdradzą nam też Państwo swoje prywatne noworoczne postanowienia? 

Święta lubimy najbardziej za ten czas, który poświęcamy całkowicie dzieciom i rodzinie. Naszym celem, który dotyczy gospodarstwa, jest, aby produkcja mleka była na najwyższym poziomie, a ciężka praca owocowała w kolejnych latach i przekładała się na rozwój gospodarstwa.

KRÓTKA ANKIETA

W mojej pracy najbardziej lubię…Elastyczny czas pracy.

Gdybym nie był producentem mleka, zajmowałbym się…Prawdopodobnie pracowałabym zgodnie ze swoim wykształceniem, czyli w służbach mundurowych. 

Moim największym marzeniem jest…Marzę, by nasze gospodarstwo dalej tak prężnie się rozwijało.